Do ZUS docierają sygnały o tzw. spoofingu telefonicznym. Polega on na podszywaniu się pod dowolny numer lub nazwę kontaktu. Choć telefon odbiorcy wyświetla daną informację o dzwoniącym lub piszącym wiadomość, w rzeczywistości dzwoni lub pisze ktoś inny.

Z początkiem tego roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj na Mazurach przekonał się o tym 42-letni rowerzysta.

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 7 osób podejrzanych o organizację nielegalnego hazardu. Gry urządzano w ponad 40 lokalach na terenie woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Około 12 minut - tyle średnio trwa wypełnienie wniosku na Platformie Usług Elektronicznych ZUS o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W ramach programu rodzice dzieci mogą otrzymać maksymalnie 12 tys. zł.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w 2021 roku przeprowadzili 210 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Objęto nimi prawie 6 tysięcy obcokrajowców i stwierdzono, że 825 osobom powierzono pracę nielegalnie.

65 nowych etatów w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej czeka na chętnych w roku 2022. Od 1 stycznia br. obowiązują nowe zasady dotyczące ustalenia terminu złożenia dokumentów, ponadto nie ma limitu wiekowego dla kandydatów.

Rodzice, którzy nie wykorzystali jeszcze bonu turystycznego, nie muszą się martwić, że on przepadnie. Rząd wydłużył możliwość płacenia Polskim Bonem Turystycznym z końca  marca 2022r. do 30 września 2022r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w kilku terminach. Ostatnim terminem jest 25 dzień każdego miesiąca, w grudniu przypadający w święta Bożego Narodzenia. ZUS zapewnił wszystkim świadczeniobiorcom wcześniejszą wypłatę tak, aby mogli spokojnie zrobić świąteczne zakupy.

Policjanci z Giżycka w nocy zostali powiadomieni o agresywnym mężczyźnie, który dobijał się do drzwi jednego z mieszkań w Wydminach. Obecność policjantów nie uspokoiła 32-latka. Po tym jak zaatakował policjantów, padł strzał, który niestety okazał się śmiertelny.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest przygotowany do obsługi programu Rodzina 500 plus. Od 1 stycznia 2022 roku ZUS będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia tylko w formie elektronicznej. Natomiast gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 roku

Nowi funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej świadomi swoich praw i obowiązków wypowiedzieli słowa roty. 10 listopada w obecności pocztu sztandarowego uroczyste ślubowanie przyjęła zastępca komendanta WMOSG płk SG Iwona Łatunowicz.

Wypłata czternastej emerytury rozpoczęła się już w październiku. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje jednak tylko tym świadczeniobiorcom, którzy żyli w chwili odbioru świadczenia. Gdy świadczenie nie zostało jeszcze przekazane uprawnionemu, nie otrzyma go rodzina w postaci świadczenia niezrealizowanego.

23 października w Giżycku odbyła się akcja HDK "Krwiobieg Terytorialsa” 4W-MBOT. Terytorialsi oddali najcenniejszy dar jakim jest krew, żeby pomóc pochodzącej z Gołdapi Annie Czarneckiej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ostatnich dniach października wypłacił pierwsze czternaste emerytury. Kolejne wypłaty odbywać się będą zgodnie z terminami listopadowych wypłat świadczeń czyli 5, 6, 10, 15, 20 i 25 listopada.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. Pierwsze wypłaty trafią na konta emerytów pod koniec października.

Organizacja, pozarządowiec, samorząd i przedsiębiorca to kategorie w konkursie „Godni Naśladowania”. Można zgłaszać do osiemnastej edycji konkursu osoby, organizacje i instytucje, które wyróżnia szczególna działalność na rzecz innych i troska o dobro wspólne.