Dzieci z najstarszej grupy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap już po raz kolejny wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dzieci Frendo Cup w Dywitach koło Olsztyna.

W ramach obchodów 50-lecia klubu piłkarskiego DKS Dobre Miasto odbył się Memoriał im. B. Basa. Organizatorzy zaproponowali w tym roku "Małą Ligę Mistrzów" - turniej piłki nożnej dla dzieci. Wzięli w nim udział mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Świętna passa siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi trwa. 7 czerwca w Olsztynku gołdapianie zostali mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Trójek” chłopców.

Aktywność fizyczna połączona ze świeżym powietrzem, leśnym aromatem i zielenią. Wędrówka przez las w myśl zasady „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Samo zdrowie. Te elementy towarzyszyły pasjonatom biegów na orientację, którzy 28 maja wzięli udział w zawodach.

Niedzielna pogoda zachęcała raczej do siedzenia w domu przed telewizorem. Było deszczowo i zimno. Mimo to ponad 230 osób pojawiło się w Baniach Mazurskich, by wziąć udział w zawodach biegowych. Wczoraj odbył się bowiem XXXII Mazurski Bieg Uliczny.

Zwycięstwem doświadczonych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi zakończył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Czwórek” chłopców rozgrywany w Mrągowie w piątek, 13 maja.

W miniony weekend uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich brali udział w dwóch wydarzeniach sportowych: Biegu Zwycięstwa w Gołdapi oraz Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach.

22 maja w Baniach Mazurskich już po raz 32 odbędzie się Mazurski Bieg Uliczny. Uczestnicy w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania od 100 do 3000 metrów. Każdy z biorących udział w zawodach otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z Gołdapi oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Aves” zapraszają do udziału w zawodach na orientację.

Wychowanek Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap Szymon Bida (rocznik 2008) wziął udział w testach do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku oraz drużyny Jagiellonia Białystok.

2 kwietnia w Olecku odbył się XIII Memoriał Ignacego Jasieluna i Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z województw podlaskiego, warmińsko-warmińskiego i mazowieckiego, w tym zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.

W dniach 26 i 27 marca na pływalni w Giżycku odbyły się XVIII Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Wystartowało w nich 21 zawodników MUKS Piorun Gołdap.

W doskonałych nastrojach wrócili z Giżycka siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy 13 marca zajęli aż trzy miejsca na podium podczas IV Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022.

Zakończyły się rozgrywki jubileuszowej dwudziestej edycji Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. W klasyfikacji generalnej gołdapianie znaleźli się na trzecim miejscu. Ligę wygrał zespół z Ełku.

W miniony weekend w Szklarskiej Porębie obyły się główne biegi narciarskie w ramach 46 Biegu Piastów. W zawodach wzięło udział około 5 tysięcy osób, w tym również mieszkańcy powiatu gołdapskiego.

W dniach 19 i 20 lutego odbył się w Gołdapi  XV Memoriał im. Bernarda Zackiewicza w tenisie stołowym. W rywalizacji uczestniczyło ponad 120 zawodniczek i zawodników z województw : warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Na sportowo spędziły ferie zimowe dzieci uczęszczające na zajęcia Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.