GOŁDAP. W dniach 10-14 lutego obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. To już kolejna edycja tego wydarzenia na terenie naszej szkoły. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale poświęcamy im szczególną uwagę w lutym, kiedy to obchodzimy właśnie Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Organizatorzy chcieli zachęcić do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, promocji tolerancji oraz tworzenia kultury zrozumienia. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje powinny być oparte na wzajemnym poszanowaniu.

We wszystkich klasach przeprowadzone zostały przez nauczycieli i policjantów zajęcia, których tematem była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci. Przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz netykietę. Rozmawiano o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Poruszono też temat bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych oraz związanych z tym zagrożeniami.

W szkole zostały ogłoszone konkursy na prace graficzne, plakaty, prezentacje multimedialne, animacje, memy. Ich wspólny temat to „Uczeń bezpieczny w sieci”.

Rodzice otrzymali ulotki informacyjne uświadamiające potrzebę zainteresowania się problemem rozsądnego i bezpiecznego korzystania przez dzieci z internetu. Pod koniec lutego odbyły się dla nich warsztaty profilaktyczne „Cyberprzemoc i uzależnienia od mediów. Jak ustrzec swoje dziecko przed uzależnieniem?”.

Podejmowane działania były bardzo potrzebne. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki nim uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

SP1 w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading