W dniach 24-25 czerwca w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków A, B oraz C wraz z rodzicami, wychowawczyniami oraz panią dyrektor uczciły pożegnanie z przedszkolem.

Ostatni tydzień przed wakacjami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi poświęcili m.in. powtórzeniu zasad bezpiecznego zachowania w czasie zbliżającej się przerwy letniej od nauki.

GOŁDAP. Przed zakończeniem roku szkolnego klasa 2b z SP2 wyruszyła na pierwszą od półtora roku wycieczkę. Celem było safari w Zatykach.

BOĆWINKA. W Szkole Podstawowej w Boćwince odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Super rodzina”. Miał na celu zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców.

GOŁDAP. W czerwcu bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przeprowadziły kilka akcji mających na celu danie niepotrzebnym, nieaktualnym lub częściowo zniszczonym książkom drugiego życia.

GOŁDAP. W ramach zbliżającego się końca roku szkolnego dzieci z grupy "Żółwiki" wybrały się do restauracji na pyszne desery lodowe. Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji.

GOŁDAP. 17 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny kuchni amerykańskiej. Jego celem było przede wszystkim zebranie środków finansowych na działania pomocowe Polskiej Akcji Humanitarnej w Afryce tj. wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego.

BOĆWINKA. Klasa ósma ze szkoły w Boćwince w ramach zajęć z wychowawcą uczestniczyła w programie Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”.

GOŁDAP. Korzystając ze sprzyjającej aury, aby nadrobić zaległości w aktywności fizycznej, uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową pod Piękną Górę.

GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w Programie Edukacyjnym Szkoła Przyjazna Wodzie „Aktywni Błękitni” organizowanym przez PGW Wody Polskie. Miał on nauczyć dzieci racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania. W ramach programu uczniowie brali udział w spektaklach, specjalnych lekcjach oraz konkursach.

GOŁDAP. Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wybrali się w środę pod opieką wychowawczyni i jednej z mam na długi spacer, który zakończył się pod Piękną Górą.

GOŁDAP. 15 czerwca uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami: Małgorzatą Sojko i Mariuszem Strechą oraz opiekunkami: Jadwigą Kowalewską i panią Wiolettą Pietrołaj wybrali się na wycieczkę rowerową.

GOŁDAP. W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbył się konkurs plastyczny pt. „A to Polska właśnie!". Jego celem było uwrażliwienie na piękno, bogactwo i różnorodność przyrody Polski, jak również promowanie patriotyzmu i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

GOŁDAP. Okazuje się, że lektury nie muszą być nudne! Jeszcze niedawno uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi prezentowali w bibliotece lapbooki na temat „Mikołajka”, a już po omówieniu książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” przygotowali z różnych materiałów mniejsze i większe krzesła.

GOŁDAP. W listopadzie i grudniu czyli w czasie nauki zdalnej klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wzięła udział w Misji 2 - „Kraina odpadów” Planety Energii. Tuż przed Dniem Dziecka do szkoły dotarła wielka paczka dla 2b.

GOŁDAP. W ramach projektu „Gołdap w Europie” 64 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi kształcących się w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik informatyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz sprzedawca, kucharz, weźmie udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech.

GOŁDAP. W Międzynarodowym Dniu Dziecka w każdym miejscu na świecie najważniejsze są dzieci. Od rana na nasze dzieci w przedszkolu czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wychowawców.

BOĆWINKA. Dzięki wspólnym działaniom naszych uczniów, szkolny ogród jest coraz piękniejszy. Uczniowie naszej szkoły sadzili ziemniaki, cebulkę, oraz siali swoje ulubione warzywa.


GOŁDAP. 17 maja uczniowie klas 6c i 8b poprzez platformę Zoom połączyli się z dr Julią Jarosławską, aby dowiedzieć się słodko-gorzkiej prawdy o fruktozie.

GOŁDAP. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi zaprasza do wzięcia udziału Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym „Gra komputerowa o Gołdapi w języku Scratch”. Skierowany on jest do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych.


Czytaj też:

Za trzy tygodnie X Barwy Kultury Ukraińskiej

21 sierpnia na stadionie w Baniach Mazurskich odbędą się X Barwy Kultury Ukraińskiej. Początek o godzinie 16:00, zakończenie planowane jest około północy.

Więcej…

Nabór kandydatów na prezesa potrwa dłużej

Zgromadzenie wspólników spółki GoldMedica (zarząd powiatu) zdecydowało w ubiegłym tygodniu przedłużyć okres na składanie dokumentów w konkursie mającym wyłonić kandydata na prezesa zarządu spółki GoldMedica.

Więcej…

W GoldMedice powstał oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska informuje, że w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Więcej…

Lipcowe spotkanie miłośników kina

Na lipcowym spotkaniu małomiasteczkowego klubu filmowego wyświetlana była pełnometrażowa animacja dla dorosłych pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

Więcej…

Droga do cmentarza w Żabinie będzie przebudowana

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej…

Od dziś kierowcy zapłacą za parkowanie

Przypominamy kierowcom, że od dziś parkowanie w centrum Gołdapi w dni robocze jest płatne. Dotyczy to zarówno parkingu na pl. Zwycięstwa, jak i parkowania przy ulicach wokół.

Więcej…

Trwają żniwa - kierowcy, uważajcie na drogach

Na terenie naszego powiatu trwają już żniwa. Drodzy kierowcy - jeśli spotkacie na swojej drodze kombajny czy ciągniki z przyczepami załadowanymi zbożem - nie trąbcie, nie wyprzedzajcie na siłę, nie psioczcie pod nosem, że to zawalidrogi. Wykażcie się cierpliwością i zrozumieniem dla rolników.

Więcej…

Na jeziorze wywrócił się jacht żaglowy

Do wywrócenia się jachtu żaglowego doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. W wodzie znalazło się pięć osób. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Rywalizowali siłacze - wygrał Paweł Piskorz

Zawody siłaczy odbyły się w niedzielę w centrum Gołdapi. Rywalizowało 10 zawodników, zwyciężył Paweł Piskorz z Olsztyna. Gołdapianin Piotr Kowalewski był trzeci.

Więcej…

X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego za nami

Wczoraj odbył się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego. Wzięły w nim udział trzy zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym. Turniej wygrała Rominta Gołdap.

Więcej…

Turniej siatkówki plażowej dla pań

I Żeński Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gołdapi odbędzie się jutro na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi. Zagra w nim 10 drużyn.

Więcej…

Na boisku uczczą pamieć Mirka Orłowskiego

W najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego.

Więcej…

Akademia w Energylandii

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…