Zakończenie roku szkolnego to wspaniała uroczystość, która pozostaje na długo w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu młodsze klasy ze szkoły w Boćwince przygotowały ósmoklasistom pewną niespodziankę.

Wczoraj ósmoklasiści, a dziś młodsze dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi pożegnały się swoimi nauczycielami i zaczęły wakacje. Uroczyste zakończenie nauki w bieżącym roku szkolnym odbyło się w hali OSiR.

15 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień grecki”, mający na celu przybliżenie wiedzy o kraju, do którego uczniowie naszej szkoły wyjadą w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Dzieci z zerowego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Lesie Kumiecie pod wiatą edukacyjną Nadleśnictwa Gołdap.

6 czerwca w ramach lekcji przyrody uczniowie klas 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich mieli możliwość obcowania z piękną przyrodą podczas zajęć terenowych w Puszczy Rominckiej.

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki i pierwszaki z Boćwinki wybrały się na wycieczkę, której główną atrakcją był rejs statkiem „Dźwina” po jeziorze Kisajno.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Zbigniew Kasperuk. Wzięli w nich udział uczniowie klas czwartych oraz 8c.

29 maja 42 uczniów pod opieką 7 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyruszyło na dwa tygodnie do nadmorskiej miejscowości Cattolica we Włoszech. Poznają tam włoskich rówieśników, doskonalą umiejętności językowe oraz zwiedzają słoneczną Italię.

1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Niestety, pogoda nie sprzyjała grom i zabawom na świeżym powietrzu, więc impreza odbyła się w sali gimnastycznej.

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wspaniałe wiersze polskich poetów”. Uczestnikami byli uczniowie klas 1-3 tejże szkoły.

Z okazji zbliżającego się święta mam, 23 maja uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przygotowali dla swoich mam program artystyczny oraz własnoręcznie wykonali upominki.

Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Drugoklasiści wzięli udział w zajęciach pt. „Droga książki od autora do czytelnika”, zaś trzecioklasiści wzięli udział w lekcji programowania.

Dzięki programom edukacyjnym wśród dzieci kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne, dlatego przedszkolaki z grup 5- i 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi został też zorganizowany konkurs ekologiczny "Drugie życie śmieci". Zwycięzcami zostali Michał Niestieruk i Adam Dębowski.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, pięciolatki „C” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się na zajęcia przyrodnicze do gołdapskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.

Biedronka siedmiokropka była tematem zajęć, które 10 maja przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi w klasie 2B Renata Wójcik.