Straż pożarna interweniowała dziś u podnóża Pięknej Góry w budynku, w którym znajdują się bar i wypożyczalnia nart. Zapaliły się sadze w przewodzie kominowym.

Karetka pogotowia nie dojechała do osoby potrzebującej, bo utknęła w zaspie na należącej do gminny drodze. Do zdarzenia doszło wczoraj rano w gminie Banie Mazurskie.

Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy policji pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali też jednego nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę bez uprawnień.


Ponad 100 wykroczeń dotyczących braku zasłonięcia ust i nosa maseczką odnotowali w miniony weekend gołdapscy policjanci. W kilku przypadkach zakończyło się to mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają, iż bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a stosowanie się do obostrzeń pomaga w walce z pandemią.

Od północy do godziny 20 strażacy odnotowali 17 zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem lub mających bezpośrednio z nim związek. Przede wszystkim usuwali powalone na drogi drzewa, ale nie tylko. W jednym przypadku np. zapewnili mieszkańcowi potrzebna mu energię elektryczną.

Do nietypowego pożaru doszło dziś przed godziną 15 w stacji przeładunkowej odpadów w Kośmidrach. Zapaliły się śmieci w prasokontenerze częściowo wypełnionym odpadami zmieszanymi.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi w bieżącym roku została powiadomiona już o dwóch oszustwach z wykorzystaniem internetu. W obu przypadkach osoby straciły ponad 3 tysiące złotych każda.

Do pożaru drewnianej szopy doszło dziś w południe w Rostku. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Dziś około 11:30 policjanci zatrzymali na drodze krajowej 65 BMW. Zauważyli bowiem, że samochód ma oberwany zderzak, który jest ciągnięty po jezdni. Okazało się, że za kierownicą siedział ktoś, kto nie powinien.

Do kolizji dwóch osobowych volkswagenów doszło dziś około 11:20 na ul. Ustronie w Gołdapi. Z powodu śliskiej nawierzchni jeden z kierowców nie był wstanie utrzymać samochodu na prawym pasie jezdni i zsunął się na lewy pas.

W Miecznikach na śliskiej drodze wojewódzkiej 650 doszło dziś do zdarzenia drogowego. Na szczęście nic nikomu się nie stało.