Policjanci wykazali się niezwykłą spostrzegawczością. Na plaży wśród osób wypoczywających rozpoznali poszukiwanego mężczyznę, który ma do odbycia karę ponad 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Surminach na drodze wojewódzkiej 650 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Po badaniu okazało się, że siedzący za kierownicą 32-latek ma 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

57-latek miał problem z prawidłowym torem jazdy rowerem. Powodem był alkohol w jego organizmie. Po zatrzymaniu go przez policję okazało się, że jest on też poszukiwany przez sąd.

Policjanci gołdapskiej drogówki mają za sobą pracowity długi weekend. W trakcie prowadzonych działań pn. "Bezpieczny weekend - Boże Ciało” prowadzonych w okresie od 15 do 19 czerwca przeprowadzili blisko 100 kontroli pojazdów.

Wczoraj około godziny 12 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący citroenem uderzył w prawidłowo zaparkowany inny samochód. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że sprawca kolizji może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Zalane ulice, zalane piwnice, zalane sklepy - to skutki ulewy, która przeszła dziś po południu nad Gołdapią. To jednak może nie być koniec. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed gradem.

Uwaga kierowcy - na drodze wojewódzkiej 650 w Stadnicy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Około godziny 14 zapaliły się nawozy przewożone w naczepie tira.

Do kolizji samochodów osobowych doszło dziś na skrzyżowaniu obwodnicy Gołdapi z drogą wojewódzką nr 650. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

8 maja gołdapscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach ph. „Prędkość”. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali do kontroli 21 kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości.

Zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszeli 29-latek z Gołdapi oraz jego rok młodsza wspólniczka. Oboje okradali mieszkańców z różnych wartościowych przedmiotów, które następnie zamierzali sprzedawać.

Gołdapscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. 29-latek trudnił się włamaniami do pojazdów ciężarowych, z których kradł paliwo. Na obecnym etapie sprawy wartość strat oszacowano wstępnie na blisko osiem tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy.

Przed sądem stanie 47-latek, który mając ponad 3 promile prowadził osobowego volkswagena. Wyprzedzając kilka aut jednocześnie doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia.

W piątek policjanci w powiecie zatrzymali 18 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W weekend dzięki reakcji świadka zatrzymany zaś został kierowca, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek po godzinie 18 w Żytkiejmach uwagę policjantów zwrócił 54-letni mężczyzna, który miał problem z jazdą rowerem na wprost. Mundurowi zatrzymali go i zbadali jego stan trzeźwości.