GOŁDAP. Wczoraj odbyło się posiedzenie komisji rady miejskiej ds. zdrowia, uzdrowiska, ochrony środowiska i porządku publicznego. Włodarze spotkali się z przedstawicielami ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Gołdap. Przedstawili oni problemy i potrzeby swoich jednostek.

Wśród zgłaszanych spraw jedna szczególnie zainteresowała komisję. OSP w Grabowie ma poważny problem z samochodem ratowniczo-gaśniczym. W kiepskim stanie jest w nim zbiornik na wodę. W ubiegłym roku zaczął on przeciekać. Strażacy szukali firmy, która zechciałaby go naprawić, ale żadna nie chciała podjąć się tego zadania. Ostatecznie sami go pospawali. Póki co jest szczelny, ale jest w tak złym stanie, że w każdej chwili może znowu zacząć przeciekać. Jedynym ratunkiem jest jego wymiana. Strażacy znaleźli firmę, która byłaby gotowa wyspawać nowy zbiornik o tym samym kształcie jak jest obecny i go wymienić. Orientacyjny koszt tej usługi to 14 tysięcy złotych. Jak poinformował komisję przedstawiciel OSP w Grabowie, strażacy składali już do burmistrza wniosek w tej sprawie w grudniu 2019 roku. Pozostał on jednak bez odpowiedzi, gdyż urząd miejski dotrzymał w miedzy czasie informację, że dziurawy zbiornik strażacy zalatali we własnym zakresie.

Członkowie komisji uznali, że sprawa jest poważna i pilna. Prawdopodobnie w najbliższym czasie komisja zwróci się do burmistrza z wnioskiem o wygospodarowanie i zabezpieczenie środków w budżecie gminy na wymianę zbiornika.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading