Podczas 25. Edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON uroczyście uhonorowano osobiście osoby najbardziej zasłużone dla ochrony środowiska. Jako reprezentantka naszego miasta ponownie z dumą kroczyłam po nagrodę główną dla Gołdapi w kategorii frakcyjnej „Zielony kontakt”.

13 października w kinie Kultura wyświetlono film pt. „Czarna Dama”, odbyło się też spotkanie z jego twórcami. Gośćmi wydarzenia byli Łukasz Seweryński – reżyser filmu, Mariusz Orzełek - odtwórca roli Komisarza Pierso oraz Hubert Buharewicz - kierownik produkcji.

Akcja krwiodawcza odbędzie się w przyszły czwartek (21 października) w sali wielofunkcyjnej Domu Kultury w Gołdapi. Krew będzie zbierana ze wskazaniem dla pochodzącej z Gołdapi Anny Czarneckiej. Przypominamy również, że w najbliższy piątek akcja odbędzie się też w Baniach Mazurskich.

Znasz rodzinę z powiatu gołdapskiego, której może pomóc "Szlachetna Paczka"? Już dziś możesz ją zgłosić do programu. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy, a potem przekaż go do koordynatora regionu.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do oglądania wystawy prac wykonanych metodą haftu krzyżykowego, których autorką jest Dorota Waszczuk.

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, która prowadzi Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi, zaprasza do posłuchania piosenki Marcina Misiewicza promującej miasto oraz CIT.

W całym kraju odbywały się dziś prounijne manifestacje. To reakcja części społeczeństwa i ugrupowań politycznych na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Po południu odbyła się też w Gołdapi.

8 października burmistrz Gołdapi Tomasz Luto skierował pismo do firmy Marka i Sławomira Słowikowskich informujące o odstąpieniu od umowy na wykonanie inwestycji polegającej na budowie zakładu przyrodoleczniczego. Wykonawca inwestycji pismo o odstąpieniu od umowy skierował już w lipcu do gminy Gołdap, po czym zszedł z budowy. Burmistrz stoi cały czas na stanowisku, że tamto odstąpienie było nieskuteczne.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na siódmą edycję ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek", która odbędzie się 9 października pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Do wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi wpłynęło kilkadziesiąt nowych książek dla dzieci i młodzieży. Wśród nich można znaleźć komiksy, powieści obyczajowe, przygodowe i opowiadania.

Małomiasteczkowy klub filmowy zaprasza do kina Kultura na drugie spotkanie z „Czarną Damą”. W styczniu 2020 roku tuż przed ogłoszeniem stanu epidemii, gołdapianie mieli okazję obejrzeć roboczą, nieukończoną wersję filmu i spotkać się z jego autorami. Tym razem zaproszeni twórcy filmu zaprezentują jego finalną wersję.

W środę w małomiasteczkowym klubie filmowym zaprezentowano obraz portugalskiej reżyserki i scenarzystki Catariny Vasconcelos pt. „Metamorfoza ptaków”.

W ramach prowadzonego przedsięwzięcia, które realizują Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Alina Oleszczuk, Maciej Mackiewicz i Dom Kultury w Gołdapi, powstał ekoteledysk.

Październik w Bibliotece Publicznej w Gołdapi rozpoczął się spotkaniem autorskim z „Niwenem” czyli Zenonem Krajewskim, autorem cyklu książek „Meandry losu”.

Dziś odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez starostę Marzannę Wardziejewską, dotyczące dalszego funkcjonowania szpitala, a w szczególności oddziału dziecięcego. Tym razem zaproszenie na nie dostali radni miejscy oraz powiatowi, a także burmistrz Gołdapi oraz wójtowie z Dubeninek i Bań Mazurskich.

Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Olecku dot. dotyczące podejrzenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przy przygotowaniu i realizacji inwestycji polegającej na budowie zakładu przyrodoleczniczego zostało przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach.

- W całym tym zdarzeniu nie możemy zapominać, że mimo wszystko trzeba być człowiekiem, nawet dla tych młodych dzieci. Miejmy nadzieję, że sąd zastosuje odpowiednie środki wychowawcze wobec tych młodocianych ludzi i poniosą oni adekwatną karę do tego, co zrobili tym dwóm tak naprawdę bezbronnym ludziom - napisał na facebooku Przemek Grzeszczak z zespołu Togüslav Brandt.

Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk” w Gołdapi zaprasza chętnych w wieku od 12 lat na szkolenie przygotowujące do pracy wolontarystycznej. Odbędzie się ono 16 października w siedzibie centrum wolontariatu.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalu Filmów Młodego Widza "Wędrujące Ale Kino!". Projekcje filmowe odbędą się online w szkołach i przedszkolach gminy Gołdap.

GoldMedica Sp. z o.o. w Gołdapi informuje, że z uwagi na brak zabezpieczenia dyżurowego w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, 5 października zastępstwo pełnić będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna w szpitalu Olmedica w Olecku (ul. Gołdapska 1).

„Dawno, dawno temu, około początku III wieku n. e. w szeroko rozumiany rejon dzisiejszego miasta Gołdapi dotarły nowe grupy ludności, które m.in. zasiedliły okolice Góry Gołdapskiej...” - tak się zaczyna opowieść dr. Marcina Engela o osadnictwie pradziejowym w okolicach Gołdapi. Spotkanie z nim odbędzie się dziś.

29 września Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, polskim pisarzem, autorem książek historycznych, publicystą, scenarzystą, radiowym, teatralnym i telewizyjnym ekspertem historycznym.

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku odbył się II Międzynarodowy Plener Artystyczny „Północne światło Mazur - Gołdap 2020”. Dziś w Galerii K2 otwarta została poplenerowa wystawa.