Starosta Andrzej Ciołek skierował dziś do wójta Bań Mazurskich Ryszarda Bogusza pismo, w którym proponuje wykonanie wspólnej inwestycji drogowej przez powiat gołdapski i gminę Banie Mazurskie. Chodzi o drogę powiatową Mieczkówka-Kierzki.

Starosta gołdapski już kilkukrotnie podczas różnych okazji stwierdzał, że jego samorządu nie stać na samodzielne wykonywanie inwestycji drogowych. Jedyną możliwością jest korzystanie z pieniędzy zewnętrznych pod warunkiem, że na wkład własny będą się składać powiat gołdapski i gmina, na terenie której inwestycja będzie wykonywana.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

W najbliższym czasie spodziewane jest ogłoszenie naboru wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek). Droga Mieczkówka-Kierzki kwalifikowałaby się do remontu w ramach tego programu. Szacunkowy koszt prac wynosi 4,2mln. złotych. Z budżetu centralnego dofinansowywane jest 50% wartości inwestycji. Oznacza to, że zgodnie z zasadą przyjętą przez starostę, samorządy gminny i powiatowy powinni dołożyć ze swoich budżetów po milionie złotych.

Czy wójt Bań Mazurskich przyjmie propozycję starosty i zaproponuje Radzie Gminy zabezpieczenie w budżecie odpowiednich środków na inwestycję, dowiemy sie niebawem.