„Wyjaśnić sprawę nadmiernego tankowania paliwa i wyciągnąć konsekwencje co do osób odpowiedzialnych za zaistniała sytuację i nagminnie powtarzającą się sytuację", „wyciągnąć konsekwencje co do osób zlecających wyjazdy niezgodnie z przeznaczeniem wykorzystania samochodu", „sprawdzić słuszność wyjazdów i wyciągnąć konsekwencje w stosunku do osób korzystających z samochodu osobowego marki Skoda Octavia; samochód wykorzystywany w celach służbowych powinien mieć odpowiednio udokumentowane wyjazdy, a trasa służbowa powinna rozpoczynać się od miejsca Urzędu Gminy Banie Mazurskie do miejsca udokumentowanego wyjazdu służbowego" - to tylko trzy wnioski komisji rewizyjnej Rady Gminy Banie Mazurskie z kontroli przeprowadzonej w gminie 7 marca.  A jest ich wiele więcej. Kontrola dotyczyła posiadanych przez gminę pojazdów mechanicznych oraz sprzętu pomocniczego.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Radni zauważyli i wytknęli też inne nieprawidłowości lub niejasności, jak np. trzymanie w gminnym pomieszczeniu prywatnego samochodu czy też znacząco różniące się długości tych samych tras w dokumentach autobusów szkolnych.

- Przykładowa karta drogowa z dnia 3.12.2010 o serii AA1323602 dla Autosanu NGIU838 określająca długość trasy Banie Mazurskie-Banie Mazurskie dla przewozu dzieci do szkół i gimnazjum podaje ilość kilometrów 76, natomiast dzień wcześniej 2.12.2010 na takiej samej trasie jest to odległość 120km - czytamy w protokole pokontrolnym. Zapraszamy do jego lektury, jest bardzo interesujący.