40 krwiodawców zgłosiło się dziś w Placówce Straży Granicznej w Baniach Mazurskich, aby oddać krew. To rekordowa liczba. Po raz piaty dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy SG, strażaków OSP, pracowników Urzędu Gminy, mieszkańców Bań Mazurskich i nie tylko oraz naszych emerytowanych kolegów udało się łącznie zebrać 16,4 litrów krwi pełnej, którą pobrano od 37 osób.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Przypomnijmy, prawie 1,5 roku temu pomysł na przeprowadzanie tak szczytnych akcji pojawił się u dwóch funkcjonariuszy tej placówki. Krzysztof Abramowicz i Tadeusz Cewkowicz, wspólnie z prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Stanisławem Kalinowskim postanowili po raz pierwszy zorganizować dobrowolną, honorową zbiórkę krwi. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, każda kolejna tego typu akcja przyciąga coraz więcej chętnych, co widać po dzisiejszym dniu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników RCKiK w Olsztynie Oddział Terenowy w Giżycku, którzy to wspierają nasze działania. Kolejna akcja, mamy nadzieje odbędzie się już w maju w związku z obchodami XX-lecia SG. Liczymy na kolejne jej powodzenie.

Placówka Straży Granicznej w Baniach Mazurskich
mł. chor. SG Tadeusz Cewkowicz