Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz kandydaci do sakramentu bierzmowania z Parafii Narodzenia NMP w Żabinie, w roku szkolnym 2009/2010 mieli okazję przeżyć rozbudowaną formację. Dzięki funduszom pozyskanym z funduszy europejskich za pośrednictwem Urzędu Gminy w Baniach Mazurskich, rozpoczęto realizację programu pn. „Kocham, więc jestem".

W ramach programu odbyło się wiele spotkań. Udało się zawiązać parafialną scholę, która dba o oprawę muzyczną liturgii. Ciekawostką może być fakt, że zespół tworzą zarówno rodzice, jak i młodzież. Gimnazjaliści pomagali swoim rodzinom i młodszym kolegom przeżywać bliskość Chrystusa, przygotowując dla nich spektakle teatralne i pantomimiczne o tematyce religijnej. Dzięki pozyskanym funduszom tegoroczne dzieci pierwszokomunijne i te, które swoją I Komunię św. przeżywały w ubiegłym roku, wyruszyły wraz z rodzicami na pielgrzymkę po sanktuariach Diecezji Ełckiej. Odprawiły Drogę Krzyżową w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Św. w Olecku, złożyły Bogu ofiarę eucharystyczną przed obrazem Jezusa Miłosiernego w Ełku i odmówiły różaniec w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Nadwątlone całodziennym wysiłkiem siły pokrzepiono obiado-kolacją.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Realizacja programu „Kocham, więc jestem" trwa. Zaplanowane są jeszcze kilkudniowe rekolekcje dla młodzieży w Domu Rekolekcyjnym Betania w Suwałkach. Będzie to okazja do przemyślenia i przemodlenia darów Ducha świętego, ale nie tylko. W planach są jeszcze spotkania z różnymi grupami religijnymi, w tym Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Getsemani i Wspólnotą Ruchu Światło-Życie. Dodatkowo, wykorzystując pobyt w dużym mieście, młodzież odwiedzi kilka ośrodków kultury, w tym Muzeum M. Konopnickiej w Suwałkach, Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego w Starym Folwarku i Skansen w Puńsku.

Z Bożą pomocą program „Kocham, więc jestem" pomoże wielu ludziom pełniej zaprzyjaźnić się z Chrystusem i odnaleźć swoje miejsce w kościele i świecie.