GM. BANIE MAZURSKIE. Miniony weekend dla mieszkańców gminy Banie Mazurskie i gminy Orzysz zakończy się postępowaniem i tłumaczeniem w sądzie. 36- i 57-latek urządzili sobie przejażdżki będąc pod wpływem alkoholu.

22 września około godz. 11:40 na trasie Banie Mazurskie - Rapa kierujący oplem corsa nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Orzysz był pijany. Wynik badania wykazał, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że zaledwie tydzień wcześniej zostało mu zatrzymane prawo jazdy właśnie za jazdę po alkoholu.

Drugim złapanym na gorącym uczynku był 57-latek z gminy Banie Mazurskie. 23 września kilka minut przed godzina 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o motorowerzyście w Wólce, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Świadek ujął nietrzeźwego cyklistę i przekazał policjantom. Po przebadaniu okazało się, że 57-latek ma w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni już wkrótce odpowiedzą przed sądem.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!