GMINA BANIE MAZURSKIE. W ostatnich tygodniach na terenie gminy Banie Mazurskie, na niewielkim obszarze doszło do kilku pożarów. Na szczęście nikt w nich nie zginął, choć straty są duże. Czy doszło tam do celowych podpaleń? Nie jest to wykluczone.

- Do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wpłynęły oficjalne zawiadomienia dotyczące 7 podpaleń - mówi mł. insp. Dariusz Stachelek, komendant powiatowy policji.

Funkcjonariusze obecnie prowadzą czynności w kierunku artykułu 163§1 Kodeksu karnego (sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru) oraz art. 288 Kodeksu karnego (zniszczenie mienia). Nie wykluczają bowiem, że mogło tam dochodzić do celowego wzniecenia ognia i prób umyślnego zniszczenia cudzego mienia.

Na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany, nikomu też nie postawiono zarzutów. Policjanci przy prowadzeniu śledztwa współpracują z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje dotyczące ostatnich pożarów na terenie gminy Banie Mazurskie, proszony jest o kontakt z dyżurnym gołdapskiej policji pod numerem telefonu 87-615-54-00. Informację można przekazać również anonimowo. 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!