30 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Panie rozmawiały o książce Raphaelle Giordano pt. "Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno".

Zażynki to rozpoczęcie żniw. Wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw. „Zażynki w Lisach" przypominają od kilku lat, jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się wczoraj.

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Gmina Banie Mazurskie złożyła trzy wnioski o dofinansowanie zadań w ramach rządowego programu „Polski Ład”. Planowane do realizacji inwestycje to kompleksowe przebudowy dróg gminnych na trasach: Banie Mazurskie - Zakałcze Wielkie, Lisy - Kierzki i Rapa - Mieduniszki Wielkie.

Rada gminy Banie Mazurskie podjęła dziś uchwały o odwołaniu z dniem 27 lipca z funkcji skarbnika gminy Władysława Biłasa oraz o powołaniu na to stanowisko z dniem 28 lipca Sandry Borowskiej.

Starosta Marzanna Wardziejwska podpisała dziś umowę na wykonanie modernizacji 3200 metrów drogi powiatowej 1815N na odcinku od Widgir w kierunku Żabina.  Koszt inwestycji to 937 tysięcy złotych.

Zażynki to rozpoczęcie żniw. Dawniej wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw. „Zażynki w Lisach", które odbędą się 1 sierpnia, przypomnieć mają, jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

BANIE MAZ. 25 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Panie rozmawiały o książce Tracy Chevalier pt. "Spadające anioły".

BANIE MAZ. We wszystkich szkołach na terenie kraju wybrzmiał dzisiaj ostatni dzwonek. Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się również w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na imprezę z okazji nocy świętojańskiej. Odbędzie się ona 26 czerwca na stadionie gminnym. W programie występy artystyczne, pokaz iluzji oraz zabawa taneczna.

HARSZ. Moc wrażeń, niesamowite emocje, wspaniałe występy, cudowni ludzie i piękna pogoda. To wszystko jednego dnia, w jedynym miejscu i z najlepszymi. 19 czerwca zespoły GOKiP w Baniach Mazurskich występowały w trakcie nocy świętojańskiej w Harszu.

BANIE MAZURSKIE. W poniedziałek w godzinach 9.30-14.00 w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbędzie się akcja krwiodawcza, organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.

GMINA BANIE MAZ. Jest taki jeden wyjątkowy dzień w roku, w którym wszystkie dzieci mają swoje święto, a ich rodzice przymykają oko na fantazje i kaprysy swoich pociech. Takim właśnie dniem, kiedy dzieci mogły sobie pozwolić na więcej niż na co dzień, był właśnie miniony wtorek.

POWIAT GOŁDAPSKI. Gołdapscy policjanci rozpracowali i zatrzymali grupę podpalaczy działających na terenie gminy Banie Mazurskie. W okresie od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku w okolicznych wsiach tej gminy spłonęły m. in.: stodoły, budynki gospodarcze i pomieszczenia gospodarcze z belami siana, garaż, samochód osobowy.

GMINA BANIE MAZ. Janina i Aleksander Kalinowscy, Halina i Włodzimierz Kordanowie, Danuta i Józef Zenon Łukaszewiczowie oraz Daniela Helena i Franciszek Żelaźniakowie odebrali z rąk wójta Łukasza Kulisia Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich ogłasza nabór na zajęcia wokalne. W ich programie m.in. nauka śpiewu z emisją głosu, zasady prawidłowego wydobywania dźwięku, praca z mikrofonem na scenie.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Laurka dla mamy”. Skierowany on jest do dzieci w wieku od 5 do 14 lat zamieszkałych na terenie gminy Banie Mazurskie.

BANIE MAZ. 23 maja na ulicach Bań Mazurskich zaplanowany był XXXII Mazurski Bieg Uliczny. Niestety, jak informuje współorganizator wydarzenia - Uczniowski Klub Sportowy w Baniach Mazurskich - zawody się nie odbędą. Powodem odwołania jest aktualna sytuacja epidemiologiczna.


Czytaj też:

Za trzy tygodnie X Barwy Kultury Ukraińskiej

21 sierpnia na stadionie w Baniach Mazurskich odbędą się X Barwy Kultury Ukraińskiej. Początek o godzinie 16:00, zakończenie planowane jest około północy.

Więcej…

Nabór kandydatów na prezesa potrwa dłużej

Zgromadzenie wspólników spółki GoldMedica (zarząd powiatu) zdecydowało w ubiegłym tygodniu przedłużyć okres na składanie dokumentów w konkursie mającym wyłonić kandydata na prezesa zarządu spółki GoldMedica.

Więcej…

W GoldMedice powstał oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska informuje, że w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Więcej…

Lipcowe spotkanie miłośników kina

Na lipcowym spotkaniu małomiasteczkowego klubu filmowego wyświetlana była pełnometrażowa animacja dla dorosłych pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

Więcej…

Droga do cmentarza w Żabinie będzie przebudowana

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej…

Od dziś kierowcy zapłacą za parkowanie

Przypominamy kierowcom, że od dziś parkowanie w centrum Gołdapi w dni robocze jest płatne. Dotyczy to zarówno parkingu na pl. Zwycięstwa, jak i parkowania przy ulicach wokół.

Więcej…

Trwają żniwa - kierowcy, uważajcie na drogach

Na terenie naszego powiatu trwają już żniwa. Drodzy kierowcy - jeśli spotkacie na swojej drodze kombajny czy ciągniki z przyczepami załadowanymi zbożem - nie trąbcie, nie wyprzedzajcie na siłę, nie psioczcie pod nosem, że to zawalidrogi. Wykażcie się cierpliwością i zrozumieniem dla rolników.

Więcej…

Na jeziorze wywrócił się jacht żaglowy

Do wywrócenia się jachtu żaglowego doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. W wodzie znalazło się pięć osób. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Rywalizowali siłacze - wygrał Paweł Piskorz

Zawody siłaczy odbyły się w niedzielę w centrum Gołdapi. Rywalizowało 10 zawodników, zwyciężył Paweł Piskorz z Olsztyna. Gołdapianin Piotr Kowalewski był trzeci.

Więcej…

X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego za nami

Wczoraj odbył się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego. Wzięły w nim udział trzy zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym. Turniej wygrała Rominta Gołdap.

Więcej…

Turniej siatkówki plażowej dla pań

I Żeński Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gołdapi odbędzie się jutro na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi. Zagra w nim 10 drużyn.

Więcej…

Na boisku uczczą pamieć Mirka Orłowskiego

W najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego.

Więcej…

Akademia w Energylandii

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…